Vítejte na stránkách Vaší veterinární ordinace.

Aktuálně

Aktuální ceník vakcinací:

Pes

DHPPILR  420,-

DHPPIL     370,-

Vzteklina až na tři roky 290,-

kočka PCH 370,-

králík

myx+mor  190,-

Po vakcinaci obdržíte poukaz na preventivní prohlídku zdarma pro vašeho mazlíčka.

 

FacebookTwitter

OMRZLINY A JINÉ NÁSTRAHY ZIMY.

 

Zimní počasí, mrznoucí déšť, sníh a teploty hluboko pod bodem mrazu přináší mnohé zdravotní problémy.

Je-li zvíře dlouhodobě vystaveno působením nízkých teplot, může docházet k prochladnutí až k omrznutí zejména okrajových částí těla. Postižená kůže je studená, bledá a necitlivá. První pomoc spočívá v rozmrazení a obnovení průtoku a zásobení krví postižených partií těla. Zvíře umístíme do tepla a omrzlé tkáně ponoříme na 20 minut do vody teplé asi 40°C. Jemnou masáž a důkladné vysušení zakončíme vetřením teplé vazelíny nebo ochranné masti.

Kůže a srst na spodině těla, zejména tlapek, dochází do styku se solemi a chemikáliemi používaných na ošetření chodníku. Pokožka je zánětlivá, červená a zduřelá, drápy se mohou drolit.  Doporučuji před vycházkou do prstů tlapek vetřít ochranný krém, který impregnuje pokožku. Po návratu ihned opláchneme a znovu natřeme mastí.

Pohyb na ledě a zmrzlém sněhu se pro mnohé psy, zejména s přerostlými drápy, stává nejistý a připomíná bruslení. Důsledkem pak může být podvrtnutí, poškození kloubních vazů i zlomeniny.

Nemocem z prochladnutí, jako jsou respiratorní a urologické problémy či onemocnění kloubů, lze účinně předcházet nošením oblečků, pláštěnek, svetrů a overalů. Ty omezí ušpinění a urousání srsti, ale hlavně zabrání promoknutí a prochladnutí zvířete, a to zejména u jedinců chovaných v pokojové teplotě, s krátkou srstí a u mláďat.