Vítejte na stránkách Vaší veterinární ordinace.

Aktuálně

Aktuální ceník vakcinací:

Pes

DHPPILR  420,-

DHPPIL     370,-

Vzteklina až na tři roky 290,-

kočka PCH 370,-

králík

myx+mor  190,-

Po vakcinaci obdržíte poukaz na preventivní prohlídku zdarma pro vašeho mazlíčka.

 

FacebookTwitter

Vánoční nadílka zvířátkům

Vánoční nadílka zvířátkům .

Hoj, ty štědrý večeře, ty tajemný svátku !

cože komu dobrého neseš na památku ?

Hospodáři štědrovku, kravám po výslužce;

kohoutovi česneku, hrachu jeho družce........

 

Už v lidové moudrosti se opěvovaly vánoce coby svátky míru, klidu , pohody a hojnosti. Správný hospodář nikdy nezapomněl na vše živé na dvoře a ve stáji, co obstarávalo jeho denní obživu, neboť podle zvyků a pranostik by nový rok nemusel dopadnout dobře. V dnešní době se z vánoc pomalu vytrácí ta kouzelná doba zvyků a pověr a upínáme se více ke všemu materiálnímu. Je známo, že pán všeho tvorstva, byť intelektuálně nejvýše, si v této době dopřává více než je zdrávo. A když hoduje pán, rád dopřeje i svým zvířecím kamarádům. Ale mnohdy tím může nechtěně uškodit.

Nejlépe prospějeme svým mazlíčkům tím, že budeme i nadále dodržovat běžný denní režim dle jejich návyku. Budeme pravidelně venčit, podávat potravu , na kterou jsou zvyklí po celý rok s dostatkem vody. Přemíra cukrů, přepalovaných tuků, koření a majonézy mohou našemu pejskovi či kočičce pořádně narušit trávení a náprava nemusí být snadná. Zažívací problémy se projevují zvracením, slinotokem, průjmy. Nesmíme zapomínat, že pes má také žlučník a nebo může onemocnět cukrovkou . Dodržování diety nesmí být přerušeno ani o vánocích u psů trpících alergií na krmivo, vždyť jen malý prohřešek ve formě chlebíčku či vanilkového rohlíčku může narušit dlouhodobou úspěšnou terapii.

Vánoční koleda pro zvířata by měla obsahovat pamlsky pro ně určené ( žvýkací kostičky, tyčinky ,psí čokolády, suchary...).

A abych nezapomněl, pejskové a kočky, které jsou zvyklí celou zimu být ve venkovním prostředí, naše byť dobrá vůle jim o vánocích dopřát teplo domova, kdy je vezmeme na 1-2 noci do vytopených bytů ,jim může narušit termoregulaci a další noci strávené venku pro ně nebudou příjemné.

 

Přeji vám prožití vánočních svátků v klidu, míru společně se svými zvířecími kamarády.

MVDr. Pavel Stehlík. Vánoční nadílka zvířátkům