Vítejte na stránkách Vaší veterinární ordinace.

Aktuálně

Aktuální ceník vakcinací:

Pes

DHPPILR  420,-

DHPPIL     370,-

Vzteklina až na tři roky 290,-

kočka PCH 370,-

králík

myx+mor  190,-

Po vakcinaci obdržíte poukaz na preventivní prohlídku zdarma pro vašeho mazlíčka.

 

FacebookTwitter

Kastrovat či nekastrovat ?

 Před tuto otázku je postaven dříve nebo později každý majitel psa nebo kočky.

Důvody pro kastraci jsou v podstatě dva:

1. kontrola reprodukce - aby se nerodila nechtěná zvířata

2. kastrace jako účinná prevence některých chorob ( hnisavý zánět dělohy, nádory mléčné žlázy, cukrovka, pseudolaktace, hypertrofie prostaty u samců ) a nežádoucího chování – toulání, teritoriální značkování močí, projevy samčí dominance a agresivity...

V jakém stáří kastraci provádět ?

Doporučuji respektovat přírodu a kastrovat po dosažení pohlavní zralosti, tj. po ukončení prvního hárání či mrouskání. Kočku ve stáří 6-8 měsíců, fenku 7-10 měsíců dle plemenné příslušnosti.

Kastrace je chirurgický výkon, kdy se odstraňují vaječníky, vejcovody, případně děloha u samic a varlata u samců. Po předoperačním vyšetření se pacient uvede do celkové anestezie a operace se provádí na sterilním operačním sále. Délka zákroku závisí na druhu zvířete a zvolené operační technice, půl až jeden a půl hodiny. Kastrace provedená na dobře vybaveném odborném pracovišti, správnou chirurgickou technikou, je bezpečná. Pooperační péči provádí chovatel dle pokynů veterinárního lékaře, je třeba zvíře pohlídat, aby si nelízalo jizvu a omezit fyzickou aktivitu, stehy se vytahují dvanáctý den.

Není pravda, že každá kočka či pes po kastraci ztloustne, záleží na majiteli, zda bude svého miláčka překrmovat a není pravda, že fenka musí mít alespoň jedenkrát za život štěňata.

S oblibou malých zvířat stále častěji operujeme také fretky, králíky, morčata.

Závěrem je třeba říci, kastrace přináší zvířatům řadu pozitiv, viz. výše a operací můžete svým miláčkům prodloužit život.