Vítejte na stránkách Vaší veterinární ordinace.

Aktuálně

UPOZORNĚNÍ

v sobotu 16.10. neordinuji.

budu se na vás opět těšit v pondělí.

Děkuji za pochopení.

Aktuální ceník vakcinací:

Pes

DHPPILR  390,-

DHPPIL     350,-

Vztehklina až na tři roky 250,-

kočka PCH 350,-

králík

myx+mor  160,-

Po vakcinaci obdržíte poukaz na preventivní prohlídku zdarma pro vašeho mazlíčka.

 

FacebookTwitter

Silvestr a zvířata

Obrazek__21_.jpg - 926.48 KB

 

SILVESTR  A  ZVÍŘATA 

Rok s rokem se minul a oslavy konce letošního roku jsou zde.  A tak odpovědní chovatelé zvířat mají o starost víc. Reakce zvířat na vizuální a akustické efekty může být velmi rozdílná, někdy těžko předvídatelná, závisí na nervovém typu zvířete, jeho stáří a zkušenostech z výcviku, např. u loveckých a služebních plemen. Vystresovaná zvířata jsou neklidná, vystrašená, bázlivá, hledají přítomnost lidí, jindy zalézají do temných koutů, mnohdy nereagují na povely a utíkají. Apatii může vystřídat agresivita a výjimkou nemusí být napadení člověka.

Pejskovi nic neřekne rozzářená obloha ohňostrojem a tak ho raději necháme doma. Osobní kontakt někoho blízkého z rodiny a vlídné slovo dokáže své. Labilnějším zvířatům můžeme pomoci přípravky se zklidňujícím účinkem, zde je třeba zdůraznit, že jedinec je po aplikaci ospalejší, sníží se svalová aktivita, případně i teplota a jeli ustájen venku v chladném prostředí, pozor na podchlazení. Při volbě těchto preparátů je vhodné se poradit s veterinárním lékařem.

Ani zvířata, kterým zábavná pyrotechnika nevadí, v inkriminovanou dobu kolem půlnoci nepouštíme ven, protože i relativně bezpečný dělobuch může vašemu psovi poranit zrak, popálit ho či tlakově akustickou vlnou poškodit sluch.