Vítejte na stránkách Vaší veterinární ordinace.

Aktuálně

Aktuální ceník vakcinací:

Pes

DHPPILR  420,-

DHPPIL     370,-

Vzteklina až na tři roky 290,-

kočka PCH 370,-

králík

myx+mor  190,-

Po vakcinaci obdržíte poukaz na preventivní prohlídku zdarma pro vašeho mazlíčka.

 

FacebookTwitter

KOŽNÍ ONEMOCNĚNÍ

 

V letním období zaznamenáváme zvýšený výskyt onemocnění kůže.

V důsledku vysokých teplot dochází ke zvýšené koncentraci bakteriálních patogenů v prostředí a přemnožení hmyzu ( komárů, vos, muchniček..). Organismus zvířete je více zatížen pylovými alergeny rostlin a v neposlední řadě zhoršenými hygienyckými podmínkami při cestování a koupání v přírodních vodách s neznámým stupněm znečištění řas a sínic.

Typickým onemocněním je akutnímokvavá dermatitida-hot spots. Vzniká náhle, po poranění, poštípáním hmyzem, škrábnutím, zapařením po koupání. Zvíře si postižené místo intenzivně škrábe, kouše, drhne a v důsledku tohoto sebezraňovaní vzniká zarudlé a oteklé ložisko bez srsti, připomínající opařeninu, silně svědivé a zapáchající.

Nejčastěji jsou postižena bedra, okolí ocasu a líce pod ušima u jedinců s dlouhou, hustou a nevyčesanou srstí, která omezuje ventilaci.

První pomoc od majitele je ostříhání okolní srsti, opláchnutí jemným desinfekčním rozktokem a přikládání chladivých obkladů.

Není-li kožní onemocnění včas podchyceno, mohou do postižených míst mouchy naklást vajíčka a vylíhlé larvy se provrtávají do hlubších vrstev = myiasis. Zde už je narušen celkový zdravotní stav, hrozí sepse organismu a v obou případech je nutná odborná veterinární asistence.

Poštípání hmyzem u citlivých jedinců může vyvolat kožní zánětlivou reakci- kopřivku, projevující se otokem, zarudnutím a zježenou srstí. Je-li v oblastí pysků, nosu, mordy může ohrozit i dýchání. Před návštěvou veterinárního lékaře je dobré přikládat studené obklady.